کامپوزیت دندان چگونه نصب می شود؟

مقدمه

مراحل کامپوزیت دندان – یکی از مهم ترین روش های درمان دندان ها کامپوزیت دندان می باشد. می توان کامپوزیت را برای افراد مختلف انجام داده و به خوبی از آن ها استفاده کرد. باید توجه داشت که مراحل انجام این درمان بسیار با اهمیت می باشد. کامپوزیت دندان یکی از روش های درمانی می باشد که علاوه بر سلامت دندان ها زیبایی را نیز برای شما به همراه خواهد داشت. برای اجرا و نصب کامپوزیت ها می توان از روش های مختلف و متنوعی استفاده کرد. هرچه کیفیت در متریال های به کار رفته بالاتر باشد قطعا راحت تر و دقیق تر می توان این روش درمانی را انجام داد. امروزه در درجه بندی های مختلف و متنوعی انواع کامپوزیت را ارائه می کنند.

می توانید با آشنایی با مراحل انجام کامپوزیت بهترین کیفیت را در اختیار داشته باشید. در صورتی که مراحل انجام را به خوبی بدانید می توانید به راحتی و با اعتماد کامل به پزشک خود این درمان را انتخاب کنید. باید توجه داشت که گرفتن مشاوره قبل از درمان همیشه با اهمیت بوده است. یکی از نکات با اهمیت در این مراحل این مورد است که برای هر فرد این مراحل متفاوت می باشد. به دلیل اینکه نوع دندان در تمامی افراد متفاوت است می توان روش های مختلف را در اختیار داشته و به خوبی از آن ها استفاده کرد.

نوع دندان ها باعث می شود تا احتمال درمان های دیگر نیز وجود داشته باشد. اولین مرحله در کامپوزیت دندان برای تمامی افراد مشورت با دندان پزشک می باشد. مشاوره با دندان پزشک می تواند افراد را از لحاظ روحی به خوبی برای انجام کامپوزیت آماده کند. در این مشاوره برای افراد به خوبی شرح داده می شود که چه نوع اقداماتی بر روی دندان های آن ها انجام خواهد شد. بهتر است که از مجموعه های متخصص برای کامپوزیت کردن استفاده کنید تا بهترین مشاوره ها را نیز دریافت کنید.

کامپوزیت دندان چگونه نصب می شود؟

مراحل انجام کامپوزیت دندان

برای انجام کامپوزیت دندان می توان مراحل مختلف و متنوعی را شرح داده و از کیفیت بالای آن ها بهره برد. هرچه این مراحل با دقت بالاتری انجام شوند می توان کیفیت بالاتری را نیز در اختیار داشت. باید توجه داشته باشید که در دندان ها یکی از مهم ترین نکات مربوط به کیفیت متریال می باشد. به صورت کلی برخی از مراحل برای تمامی افراد یکسان می باشد که در ادامه هر یک را به صورت جداگانه معرفی خواهیم کرد. باید توجه داشت که برای دندان های خاص در بین افراد ممکن است برخی از مراحل نیز اضافه شوند که به تشخیص پزشک این اتفاق می افتد.

 • انتخاب رنگ:

 • بعد از اینکه در مورد کامپوزیت دندان با پزشک خود مشورت کردید باید رنگ مد نظر خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در انتخاب رنگ به تمامی نکات توجه داشته باشید. اگر دندان روکش شده دارید بهتر است که رنگ کامپوزیت را نزدیک به روکش مورد نظر انتخاب کنید. باید با توجه به دیگر قسمت های صورت انتخاب رنگ انجام شود تا نهایت زیبایی در لبخند شما به وجود بیاید.
 • پاکسازی:

 • بعد از معاینات لازم دندان ها باید روی دندان ها به خوبی پاکسازی شود تا رطوبت روی دندان ها از بین رود. رطوبت و دیگر موارد موجود باعث می شوند تا نتوان به خوبی چسب های مخصوص را اجرا کرد.
 • تراشیدن:

 • در برخی از مواقع ممکن است نیاز باشد تا مقدار بسیار کمی از دندان تراشیده شود. در این حالت با تراشیدن قسمتی از دندان می توان به راحتی کامپوزیت را بر روی دندان قرار داد. تراشیدن دندان در کامپوزیت کاری بسیار کم بوده و این اقدام بیشتر برای لمینت می باشد.
 • اسید شویی: برای اینکه پیوند محکم تری بر روی دندان ایجاد شود اسید شویی را انجام می دهند. با این کار باعث می شود تا مواد رزینی به خوبی بر روی دندان قرار گیرند.
 • قرار گیری مواد:

 • در این مرحله مواد کامپوزیتی با رنگ مد نظر شما را بر روی دندان قرار می دهند تا بتوانید به خوبی آن را مشاهده کنید. بعد از تایید نهایی شما به صورت کلی این کار را انجام می دهند.
 • لیزر کردن:

 • بعد از قرار دادن مواد آن ها باید توسط لیزر به خوبی سفت شوند. این مواد به گونه ای ساخته شده اند که در مواجهه با نور آبی این لیزر ها به خوبی سفت می شوند.
 • اسید شویی: برای اینکه پیوند محکم تری بر روی دندان ایجاد شود اسید شویی را انجام می دهند. با این کار باعث می شود تا مواد رزینی به خوبی بر روی دندان قرار گیرند.
 • قرار گیری مواد:

 • در این مرحله مواد کامپوزیتی با رنگ مد نظر شما را بر روی دندان قرار می دهند تا بتوانید به خوبی آن را مشاهده کنید. بعد از تایید نهایی شما به صورت کلی این کار را انجام می دهند.
 • لیزر کردن: بعد از قرار دادن مواد آن ها باید توسط لیزر به خوبی سفت شوند. این مواد به گونه ای ساخته شده اند که در مواجهه با نور آبی این لیزر ها به خوبی سفت می شوند.

کامپوزیت دندان چگونه نصب می شود؟

جمع بندی

باید توجه داشت که در مراحل انجام کامپوزیت دندان به تمامی این نکات توجه داشته باشید. هرچه کیفیت در کار بالا تر باشد می توان زیبایی بیشتری را نیز مشاهده کرد. در پایان تمامی مراحل باید تست های لازم جهت اطمینان از کامپوزیت ها را به خوبی انجام داد.

منبع